Dwa razy pojedziesz za szybko – stracisz prawo jazdy

Sławomir Nowak, minister transportu nie zaskarbił sobie przychylności Polaków swoimi ostatnimi decyzjami. Chodzi przede wszystkim o kontrowersyjną sprawę fotoradarów oraz ostatnią informację o zaostrzeniach dla kierowców, nie tylko tych nowych.

Sławomir NowakOkazuje się, że Sławomir Nowak wpadł na kolejny kontrowersyjny pomysł. Zdaniem ministra znacząco poprawi się bezpieczeństwo na drogach, jeśli kierowca, który przekroczy prędkość straci prawo jazdy.

Nowy przepis od 2014 r.

Najprawdopodobniej przepis ten wejdzie w życie ze styczniem 2014 r., ale już teraz wywołuje zdenerwowanie u kierowców. Według planowanych zmian kierowca, który raz przekroczy prędkość straci prawo jazy na trzy miesiące. Za drugim razem straci prawo jazdy na stałe, a żeby je odzyskać lub raczej nabyć, ponownie będzie musiał przejść kurs nauki i zdać egzamin.

Polacy oburzeni

Według Polaków taki przepis to bzdura, gdyż przekroczenie nawet o 5 km jest dla nich codziennością, a wypadków nie powoduje. Lepszym pomysłem według wszystkich byłoby zaostrzenie mandatów nawet do 1000 zł, jak można wyczytać na forach internetowych.

Póki co prace nad projektem tego przepisu jeszcze się nie zaczęły.

Dodaj komentarz


sześć − = 1